آموزش کاشت هسته درخت نارنج و پرتقال در گلدان برای سبزه عید

از وب گردی توسط تیم پس کوچه جمه آوری شده

0
59

این مطلب بر گرفته از وب سایت  کوکا می باشد که با ذکر منبع در سایت پس کوچه قرار گرفته

طرز تهیه و کاشت سبزه پرتقال و نارنج

در ابتدا لازم است چند عدد هسته نارنج یا پرتقال را که سالم و بزرگ تر هستند انتخاب کنید و به مدت ۴۸ ساعت در یک لیوان آب قرار دهید.

سپس آن ها را خشک کرده و با دستمال کاغذی هسته ها را گرفته و پوست روی آنها را جدا کنید. این کار باعث می شود جوانه زنی هسته ها زودتر انجام شود.

پس از جدا کردن پوسته و آماده سازی هسته ها برای کاشت، یک گلدان کوچک را انتخاب کرده و چند عدد از هسته ها را با فاصله ۱-۲ سانتی متر و عمق ۲ سانتی متر در گلدان بکارید.

چنانچه قصد دارید برای سبزه عید این کار را انجام دهید می توانید هسته ها را نزدیک تر هم بکارید تا سبزی آنها بیشتر دیده شود.

س از کاشت هسته ها در گلدان آن را آبیاری کنید تا خاک مرطوب شود و سپس روی گلدان خود را با پلاستیک شفاف بپوشانید تا رطوبت خاک گلدان حفظ شود و سپس آنها را در جای پر نوری قرار دهید. (نور کافی و دور از تابش مستقیم خورشید)

پس از گذشت ۱ تا ۲ هفته هسته های شما شروع به جوانه زدن می کنند و شما باید پلاستیک را بردارید تا بتوانند به رشد خود ادامه دهند.

همراه ما باشید با آموزش کاشت هسته درخت نارنج و پرتقال در گلدان برای سبزه عید

از آبیاری بیش از اندازه پرهیز کنید و آنها را در یک مکان پر نور قرار دهید تا زودتر رشد کنند.

برای خاک گلدان نیز می توانید از مخلوط پیشنهادی سایت کوکا یعنی (۶۰ درصد کوکوپیت یا پیت ماس + ۳۰ درصد پرلیت و ۱۰ درصد پوکه صنعتی سبک برای کف گلدان) استفاده کنید.

امید واریم بدرد شما کاربران عزیز خورده باشه

 

 

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید