ترفند افزایش سرعت ویندور ۱۰

0
187

اولین نکته ی که باید خیلی از کاربران دقت کنند اینه که حتما  Cpu لبتاب یا کامپیوتر خودشون حتما مدل Cor3 یا Cor5به بالا باشد که ویندوز ۱۰ پاسخ گو آن باشد.  مورد داشتیم طرف کامپیوتر تک هسته ی داشته میخواسته ویندوز ۱۰ را سرعتش را بالا ببره.  که همچین کاری غیر ممکنه مثلا **سوار پراید باشی امنیت بنز بخای یا سرعت بنز . نکته ی بهتون بگم اگر از هاردSSDاستفاده کنید سرعت کامپیوتر خود خیلی افزایش عالی دارد و مطمن باشید که دیگر نیازی به آموزش ما ندارید . خوب ما می پردازیم به چند نکته ی که اگر آنها را رعایت کنیم میتونیم سرعت خوبی داشته باشیم . همرا ما باشید با ترفند افزایش سرعت ویندوز ۱۰

ریست کردن

اول : همیشه بعد از مدتی کوتاه کامپیوتر خود را ریست کنید ریست کردن نه علاه بر اینکه عمر قطعات داخلی شما را افزایش میدهد بلکه در افزایش سرعتم بی تاثیر نیست .

جلوگیری از برنامه های که در رآن رم اجرا میشوند

دوم : برنامه های فراوانی هستند که در استارت آب ویندوز عمل میکنند مثل آنتی ویروس ها و خیلی از برنامه های کاربردی که میتوانید آها را دستی کنید که خودتون مدیریت کنید که چه برنامه در لود ویندوز من عمل کند یا نکند .

اگر هم همه برنامه برای شما ضروریت دارد که شک نکنید ندارد . حتما چند برنامه را از کاربندازین که باعث لودینگ عالی شوین . هیمن برنامه های سنگین خیلی در عملکرد بالا آمدن ویندوز تاثیر دارد .

از منوی کنترل پنل گزینه Windows Defender Firewall را بزنید در کادر چپ گزینه یAllowed  an app orfeature through Windows Firewall  را بزنید با بنامه که اصلا کار ندارید را میتوانید تیک آهنها را بردارید دقت کنید که از برنامه های که سر در نمیارید خوداریکنید .

گزینه‌ی Windows tips را غیر فعال کنید

ویندوز ۱۰ هر از چندگاهی نکاتی را در راستای کمک به استفاده‌ی بهتر از سیستم‌عامل به کاربر نشان می‌دهد. مشکل اینجا است که برای نشان دادن به موقع این نکات باید کار کردن شما با رایانه را زیر نظر بگیرد.

جدا از نگرانی‌های امنیتی، این عمل باعث کند شدن رایانه‌ی شخصی شما می‌شود.

برای خاموش یا غیر فعال کردن این قابلیت از منوی استارت وارد Settings شوید. ابتدا System و سپس Notifications & actions را در منوی سمت چپ انتخاب کنید.

در قسمت پایینی بخش Notifications گزینه‌ی Get tips, tricks, and suggestions as you use windows را غیر فعال کنید.

ممکن است مایل باشید سایر گزینه‌های مربوط به نوتیفیکیشن را نیز بررسی کنید. البته بعید است سایر موارد تداخلی در سرعت عملکرد ویندوز ایجاد کنند؛ اما اگر دوست دارید می‌توانید چند مورد دیگر را غیر فعال کنید تا مزاحم کار شما نشوند.

حافظه‌ی رایانه‌ی خود را پاکسازی کنید

اگر حافظه‌ی دستگاه تقریبا پر شود، چه درایو سخت باشد چه از نوع SSD، سیستم شما دچار افت سرعت عملکرد خواهد شد. در صورتی که مقدار زیادی فضای خالی در حافظه‌ی رایانه‌ی خود دارید، می‌توانید از این مرحله رد شوید.

برای انجام پاک‌سازی، از برنامه‌ی Disk Cleanup موجود در ویندوز ۱۰ استفاده کنید. به این منظور، در فیلد کورتانا کلمه‌ی disk را تایپ کنید و Disk Cleanup را انتخاب کنید.

صبر کنید تا برنامه محتویات درایو شما را مورد بررسی قرار دهد. روی دکمه‌ی Cleanup system files کلیک کنید. توجه داشته باشید که در این قسمت نیاز به پسورد administrator دارید. پس از انجام این کار، برای بررسی مجدد منتظر بمانید.

گزینه‌های موجود را بررسی کنید. اگر گزینه‌ای به نام (Previous Windows installation(s مشاهده کردید، حتما آن را تیک‌ بزنید؛ چرا که با فعال کردن این گزینه و کلیک روی OK احتمالا مقدار زیادی فضا در حافظه‌ی سیستم شما آزاد خواهد شد. سایر گزینه‌ها را نیز در صورت لزوم امتحان کنید.

نکته‌ی دیگری که شاید لازم باشد مد نظر قرار دهید پاک کردن یا لغو نصب برنامه‌هایی است که دیگر از آن‌ها استفاده نمی‌کنید.

استفاده از گزینه Task Manager

از چندین روش میتوانید وارد گزینه Task Manager شوید اول در کیبرد خود گزینه کنترل CTRL شیقت SHIFT دلیت DEL  CTRL+SHIFT+DEرا همزمان بزنید . منتظر باز شدن پنحره Task Manager شوید راحت تر بخواهید میتوانید در منو استارت پایین در فضای خالی کلیک راست کنید روی گزینه ی  Task Manager

در تب processes هر برنامه که درصد بالای اشغال کرد را و بدردتون نمیخوره را روش کلیک راست کنید و گزینه End Taskرا بزنید .

در آینده نه چندان دور آموزش های بیشتری از بالا بردن سرعت ویندور ده آموزش میدهیم سوالات خود را میتوانید از تلگرام یا واتصاب با شماره ۰۹۳۳۴۱۸۱۸۹۴ بپرسین .

 

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید