فوت 114 نفر امسال در اصفهان بخاطر مصرف مواد مخدر

سرپرست دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان گفت: متوفیان ناشی از مصرف مواد مخدر در چهار ماهه اول سال ۱۱۴ نفر بوده است و این آمار نسبت به سال گذشته رشد ۱۶ درصدی را تجربه کرده است.

0

به گزارش خبرآنلاین استان اصفهان به نقل از شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان رسول خرمیان اظهار داشت: ۱۰۰ هزار نفر معتاد در استان اصفهان وجود دارد دارد و مجرمین مواد مخدر استان اصفهان ۴۳ درصد از آمار زندانی های استان را به خود اختصاص داده اند.

وی افزود: مجموع کشفیات استان از سال ۶۲ ، ۴۸۰ هزار کیلو گرم بوده و در پنج ماهه اول سال جاری ۲۰ هزار کیلو گرم کشفیات داشته ایم. مجموع دستگیری های این حوزه در پنج ماهه اول سال ۹۷ بیش از ۲۵ هزار نفر بوده و در پنج ماهه اول سال ۹۸ بیش از ۱۲ هزار نفر دستگیری درمورد مواد مخدر داشته ایم.

سرپرست دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان  بیان داشت: ۵ ایستگاه بازرسی ثابت در استان اصفهان داریم و متوفیان ناشی از مصرف مواد مخدر در چهار ماهه اول سال ۱۱۴ نفر بوده است و این آمار نسبت به سال گذشته رشد ۱۶ درصدی را تجربه کرده است.

وی ادامه داد: ۷۸ مرکز اقامتی در استان اصفهان برای معتادان موقت است و در حوزه سازمان های مردم نهاد اولین سازمان مردم نهاد در زمینه مبارزه با مواد مخدر در اصفهان و در ۱۱۰ سال پیش شکل گرفته است.

خرمیان تصریح کرد: ۱۰۷ سمن پیشگیری از اعتیاد در استان اصفهان فعالیت می کنند و در محلات و مراکز مختلف اقتصادی نیز فعال هستند.برگزاری جلسات در سطح استان ، ۹۱ درصد انتظارات ستاد را محقق کرده است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید