نسخه نهایی اندروید 10 عرضه شد

2

گوگل به صورت رسمی اندوید 10 را صادر کرد . ولی برای تمامی گوش ها قابل نصب نیست و پیشنهاد میکنم به صورت فایلی دانلود نکنید

چه گوشی های فعلا میتونند اندروید 10 را دانلود کنند .

به‌روزرسانی نسخه نهایی و پایدار این سیستم عامل هم اکنون بر روی گوشی های پیکسل، پیکسل ایکس ال، پیکسل 2، پیکسل 2 ایکس ال، پیکسل 3، پیکسل 3 ایکس ال، پیکسل 3 ای و پیکسل 3 ای ایکس ال قابل دانلود است . دانلود نسخه 10 اندروید برای تمام گوشی ها شاید در ماه آینده صادر بشه

ویژگی های اندروید 10

سیستم پاسخ‌دهی هوشمند (Smart Reply) هم در اندروید 10 بهبود یافته و اکنون علاوه بر امکان پاسخ‌دهی ساده، می‌توان برخی کارها را نیز در رابطه با محتوای پیام، مستقیماً انجام داد. به عنوان مثال، اگر دوستتان آدرس یک محل و یا لینک یک ویدیو در یوتیوب را برایتان ارسال کرده باشد، می‌توانید در همان بخش اعلان‌ها و تنها با یک لمس، موقعیت مکانی مورد نظر را در نقشه مشاهده کرده و یا ویدیو را در اپلیکیشن یوتیوب مشاهده کنید. همچنین بد نیست بدانید که سیستم پاسخ‌دهی هوشمند در همه برنامه‌های پیام رسان کار می‌کند.

قابلیت Live Caption (زیرنویس زنده) هم قابلیت جدید دیگری است که به اندروید 10 اضافه شده و دقیقاً همان کاری را انجام می‌دهد که نام آن بیان می‌کند. به واسطه این قابلیت جدید می‌توان بر روی ویدیوها، پادکست ها و پیام‌های صوتی در هر برنامه‌ای که باشد، زیرنویس را فعال کرده و صحبت‌ها را که به صورت همزمان و خودکار به متن تبدیل می‌شوند، مشاهده نمود. این قابلیت محتوای ضبط شده توسط کاربر را هم پشتیبانی می‌کند و به عنوان مثال می‌توانید بر روی ویدیوهایی که خودتان ضبط کرده‌اید هم زیرنویس را فعال کنید! البته باید اشاره کنیم که Live Caption فعلاً در دسترس نیست و طی ماه‌های آینده و در ابتدا بر روی گوشی‌های پیکسل قابل استفاده خواهد بود.

گزینه‌های مرتبط با حفظ حریم خصوصی نیز در نسخه نهایی اندروید 10 نسبت به قبل بسیار بهبود یافته و به عنوان نمونه تنظیمات جدید به شما این امکان را می‌دهند که موقعیت مکانی خود را تنها با اپ‌های دلخواه و مورد تأیید خود به اشتراک بگذارید. بخش جدید حریم خصوصی در تنظیمات گوشی، اکنون حاوی ابزارهای کنترلی بهتری برای انواع فعالیت‌های تحت وب و اپ‌ها بوده و تنظیمات مربوط به تبلیغات را هم در یک مکان جمع کرده است.

Project Mainline بخشی جدایی ناپذیر از اندروید 10 است و باعث می‌شود که اصلاحات مهم امنیتی و حریم خصوصی از طریق گوگل پلی و به همان روشی که برنامه‌ها به‌روز می‌شوند، دریافت شوند. این بدان معنا است خوشبختانه تمام اصلاحیه‌های امنیتی به محض عرضه در دسترس کاربران خواهند بود و نیازی نخواهد بود منتظر بمانیم تا شرکت تولید کننده گوشی به‌روزرسانی سیستمی را ارائه کند.

در اندروید 10 می‌توان برخی اعلان‌ها را به عنوان بی‌صدا (Silent) علامت گذاری کرد و بعد از آن دیگر صدایی ایجاد نخواهند کرد و روی صفحه قفل گوشی نیز ظاهر نخواهند شد. همچنین Family Link هم اکنون بخشی از دستگاه‌های مبتنی بر اندروید 9 و 10 است و با استفاده از آن می‌توان برای کودکان حساب گوگل ایجاد کرده و نظارت بیشتری بر فعالیت آن‌ها در گوشی داشت. این ویژگی از طریق بخش تنظیمات (Settings) و Digital Wellbeing قابل دسترسی است. علاوه بر این، در این قسمت حالتی موسوم به حالت فوکوس هم وجود دارد که با فعال کردن آن، برنامه‌هایی که از قبل آن ها را مشخص کرده‌اید، بی صدا خواهند شد و تا زمانی که از این حالت خارج نشده‌اید همچنان بی‌صدا باقی خواهند ماند.

این سیستم عامل جدید چندین و چند قابلیت جالب دیگر هم دارد که برای اطلاع از همگی آن‌ها می‌توانید به صفحه رسمی اندروید 10 مراجعه کنید.

این مطلب از وب سایت digiro کپی شده که با ذکر منبع و تغییراتی در محتوا داخل وب سایت پس کوچه انتشار شد

https://digiro.ir

2 دیدگاه

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید