رفتار خانواده با فرد معتاده رو به بهبودی

هیچ گاه یک معتاد را دست کم نگیرید بلکه معتاد مغزی دارد که فرد سالم ندارد فقط کافیه زندگی او را بعد از ترک ببنید .

0
رفتار-خانواده-با-فرد-معتاد-رو-به-بهبودی--
رفتار-خانواده-با-فرد-معتاد-رو-به-بهبودی--

جالبه که بدانید در ترک اعتیاد خانواده نقش بسیار مهمی در ادامه ترک فرد وجود دارد  . بزرگترین موردی که یک فرد معتاد باز طرف مواد مخدر برود رفتار های ناپسند  خانواده میباشد . ما در این مطالب به شما آموزش میدهیم که چطور با فرد معتاد برخورد کنیم که باعث لغزش نشود .

(((این فکر را نکنید که اولین نفری هستین که فرد معتاد در خانواده دارید ))))

اولین نکته : اگر فرد معتاد را در کمپ ها فرستادین که ترک کنند . بهش یک قلم کاغذ بدهید و بگویید بنویسید چه رفتار های در کمپ به شما انجام دادن که باعث آزار اذیت شما شده . به طور مثال من خودم از اینکه یکی دیگه ریش هایم را بزند بیزار هستم . و هفته ی یک بار حمام بروم . هی بهم دستور بدهند که چیکار یاید بکنم یا نکنم . اگر خطایی ازم سر بزنه باعث کتک خوردنم بشه . کسانی شما را میزنند که بیرون آن ها را آدم حساب نمیکند همین امر باعث شده که الان حدود 8 ساله که من دیگه لب به مواد مخدر نذارم . البته این یکی از عوامل ترکم میاشد .

دوم : سعی کنید روز های اول با اون بسیار مهربان باشیم مثلا از کلماتی مثل عزیزم و جانم استفاده کنید . کلمات دستوری با او سخن نکنید . کار های دشوار به او ندهید . سعی کنید تا حدود 3 ماه به اون سخن از کار رفتن نکنید . این ها نکاتی هستند که در افراد ها و با توجه به تخریب های که داشتند متفاوت میباشد .

سوم :  هیچ گاه از بیرون که می آید به او شک نکنید و باهاش قید کنید که در 6 ماه اول حداقل هفته ی یا 4 روز یک بار تست اعتیاد دهد . این گفته باید وقتی بیان شود که تازه شروع به ترک کرده باشد یا از کمپ بیرون میاید این گفته را قید کنید

بهتون پیشنهاد میکنم برای ترک حتما از کمپ ها استفاده کنید , آمار نشادن داده ازهزار نفر یک نفر بدون کمپ موفق شده .

 

چهارم : سعی کنید حداقل در هفته یا دو هفته یک بار او را به استخر تشویق کنید .

پنجم : سعی کنید او را به حرف زدن و یا کار جدید دعوت کنید

ششم : هیچ گاه گذشته ی او را یاد آور نکنید . (البته در برخی از موضوعات یادآوری بشه خوبه )

هفتم : سعی کنید با او در دل کنید غم غصه هایش را ازش بیرون بکشید یا هر طریقی که شما بلد هستین

هشتم : سعی کنید به اون یادآوری کنید که ما بخاطر تو از همه چیمان گذشتیم تا تو را باز بدست بیاریم . یدست آوردن تو حیلی برایمان سحت است .

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید