فایل صوتی کلاس های NA قدم سوم

هر فایل حدود ۱۰۰ مگ و بمدت حدودا ۲ ساعت می باشد، صداهای ضبط شده توسط گوشی و با کیفیت خوب و فرمت .mp3 از کلاس ۱۲ قدم روحانی میباشد.

2
دانلود فایل صوتی کلاس NA قسم 3
دانلود فایل صوتی کلاس NA قسم 3

با یا خدا و خوشحالی یک روز پاک دیگه قدم سوم را شروع میکنم .

خدایا به امید تو

قدم سوم

ما تصمیم گرفتیم که اراده و زندگیمان را به مراقبت خداوند ، بدان گونه که او را درک می کردیم ،بسپاریم.

قدم یک و دو را با راهنمای خود کار کرده ایم ، تسلیم شدیم و تمایل خود برای بکارگیری راه های جدید را نشان دادیم . که این ها باعث بوجود آمدن امید در ما می شد . اما اگر این امید را سریع به عمل تبدیل نکنیم ، از بین خواهد رفت و ما دوباره سر جای اول خود باز خواهیم گشت . اقدام لازم کارکرد قدم سوم است.

اقدام اصلی در قدم سوم تصمیم گیری است . حتی فکر کردن به این تصمیم گیری ممکن است باعث وحشت ما شود ، بخصوص وقتی که در مورد تصمیمی که می خواهیم بگیریم تعمق کنیم . تصمیم گرفتن ، حال هر تصمیمی که باشد ، کاریست که اکثر ما مدت هاست که انجام نداده ایم . برای ما همیشه تصمیم گرفته شده است ، توسط اعتیادمان ، توسط مقامات یا طبق قرار و قرارداد ، زیرا ما هیچ وقت نمی خواستیم مسئولیت تصمیم گرفتن برای خود را بپذیریم . وقتی به این ها مفهوم واگذاری اراده و زندگی مان به نیرویی که در این مرحله درک درستی از آن نداریم را اضافه کنیم ، ممکن است احساس کنیم که این همه خارج از توان ما است و بخواهیم به دنبال راه ساده تر و میان بر جهت کار کردن برنامه بگردیم . این افکار خطرناک است ، زیرا وقتی بخواهیم میان بر بزنیم ، در اصل برای بهبودی خود کم گذاشته ایم .

تصمیم گیری در قدم سوم ممکن است آن قدر بزرگ باشد که نتوانیم آن را به یکباره انجام دهیم . ترس ما از قدم سوم افکار خطرناکی که این ترس ما را بدان سوق می دهد را می توان از طریق قسمت کردن این قدم به بخش های کوچک تر تخفیف داد .

قدم سوم فقط بخش دیگری در راه بهبودی از اعتیاد است . تصمیم گرفتن در قدم سوم لزوما به این معنا نیست که باید به یک باره همه چیز را در زندگی مان کاملا تغییر دهیم . تغییرات بنیادی در زندگی ما به آهستگی از طریق کارکردن بر روی بهبودی مان اتفاق می افتد ، که این تغییرات همگی نیاز به حضور و فعالیت ما دارند . ما نباید ترس داشته باشیم که این قدم برای ما کاری خواهد کرد که ممکن است ما هنوز برای آن آماده نباشیم یا آن را نپسندیم .

مسئله قابل توجه در این قدم این است که به ما پیشنهاد می کند که اراده و زندگی مان را به مراقبت خداوندی که خود درک می کنیم بسپاریم . این کلمات بسیار مهم هستند . از طریق کار کرد قدم سوم ما اجازه می دهیم که کسی یا چیزی ما را حمایت کند ، نه این که ما را کنترل کند یا زندگی را به جای ما بچرخاند .

در این قدم هر یک از ما باید به نتیجه ای در مورد این که خداوند برای ما به چه معنایی است برسیم . درک ما حتما نباید کامل و یا پیچیده باشد . نیاز نیست که حتما مشابه درک شخص دیگری باشد .

دعای قدم سوم :

*اراده و زندگی ام را به تو می سپارم ، مرا در بهبودی ام راهنمایی کن و به من نشان بده که چگونه زندگی کنم.*

به عنوان معتاد ما زندگی و اراده خود را بارها به یک قدرت مخرب سپرده ایم ، اراده و زندگی ما بوسیله مواد مخدر کنترل می شد و ما در اسارت نیاز خود به لذتی آنی که مواد مخدر به ما می داد ، بودیم . در آن اوقات تمامی وجود ما ، یعنی جسم ، فکر و روح مان در زیر سلطه مواد مخدر بود . این جریان تا مدتی لذت بخش بود ، اما بعد به مرور در اثر پریدن نشئگی ، چهره زشت اعتیاد را نیز دیدیم . دریافتیم که هر چقدر مواد مخدر ما را بیشتر بالا ببرد ، محکم تر به زمین می کوبد . ما دو راه بیشتر نداشتیم یا باید خماری می کشیدیم و یا مواد مخدر بیشتری مصرف می کردیم .

برای همگی ما عاقبت آن روز رسید که دیگر اختیار در دست ما نبود و ما باید اجبارا  مصرف می کردیم . ما اراده و زندگی خود را به اعتیادمان واگذار کرده بودیم و با استیصال به دنبال راه دیگری می گشتیم . در معتادان گمنام ، ما تصمیم گرفتیم که اراده و زندگی مان را به مراقبت خداوند ، بدان گونه که او را درک می کردیم ، بسپاریم . این ، قدم بسیار بزرگی است . لزومی ندارد که ما مذهبی باشیم . هر کس می تواند این قدم را بردارد . تنها لازمه آن تمایل است . مهم است که ما در را به روی نیروی برتر خود باز کنیم .

ما دریافتیم تنها کاری که لازم است انجام دهیم ، این است که کوشا باشیم . وقتی که تمام سعی خود را به کار بردیم ، برای ما هم این برنامه همان طور که برای بسیاری دیگر کار کرده بود موثر واقع شد . قدم سوم نمی گوید که << اراده و زندگی مان را به مراقبت خداوند سپردیم >> ، بلکه می گوید << تصمیم گرفتیم اراده و زندگی مان را به مراقبت خداوند ، آن گونه که او را درک می کردیم ، بسپاریم >> . این تصمیم را خود ما گرفتیم و به وسیله مواد مخدر ، فامیل ، مامور دادگستری ، قاضی ، روان پزشک برای مان گرفته نشده است . از زمان اولین نشئگی ، این نخستین تصمیمی است که برای خود گرفته ایم .

تصمیم گیری ، اقدام عمل را به دنبال دارد . این تصمیم گیری بر پایه ایمان استوار است . ما فقط باید باور کنیم همان معجزه ای که می بینیم در زندگی معتادان پاک به وقوع پیوسته ، می تواند برای هر معتادی که مایل به تغییر است نیز به وقوع بپیوندد . ما به سادگی متوجه می شویم که قدرتی برای رشد روحانی در کار است که می تواند به ما کمک کند تا با تحمل تر ، صبورتر و در کمک به دیگران مفید واقع شویم . بسیاری از ما گفته ایم << اراده و زندگیم را به مراقبت تو می سپارم ، مرا در بهبودیم راهنمایی کن و و نشانم بده که چطور زندگی کنم>> . آسودگی خاطری که از << رها کردن و به مراقبت خدا سپردن>> بدست می آید به ما کمک می کند زندگی ای برای خود بسازیم که ارزش زندگی کردن را داشته باشد.

با تمرین روزانه ، تسلیم در برابر اراده نیروی برترمان به مرور آسان تر می شود . وقتی صادقانه سعی کنیم ، نتیجه می گیریم . بسیاری از ما روز خود را با یک درخواست ساده راهنمایی از نیروی برترمان آغاز می کنیم .

با آن که می دانیم << به مراقبت خدا سپردن >> موثر است . اما ممکن است دوباره اختیار اراده و زندگی را خود بدست بگیریم . حتی ممکن است از این که خدا این اجازه را به ما می دهد عصبانی شویم . گاه ، در طول دوران بهبودی ، تصمیم به کمک گرفتن از خدا ، بزرگترین منبع قدرت و شهامت ما خواهد بود . این تصمیم را هر چقدر تکرار کنیم ، باز کم است . ما به آرامی تسلیم می شویم و می گذاریم خداونی که خود درک می کنیم ، از ما حمایت کند.

در آغاز ، این سوالات فکر ما را به خود مشغول کرده بود : ” وقتی زندگی خود را تسلیم کنیم چه اتفاقی خواهد افتاد ؟ آیا به تکامل خواهیم رسید؟ ” البته شاید از این واقع بین تر بوده باشیم . بعضی از ما مجبور شدیم به اعضای قدیمی تر NA مراجعه کنیم و بپرسیم که ” برای آن ها این قضیه چطور بوده است ؟ ” جواب هر عضوی در این مورد با عضو دیگر تفاوت دارد . اکثر ما احساس می کنیم روشن بینی ، تمایل و تسلیم ، رموز موفقیت هستند .

ما اراده و زندگی خود را تسلیم نیروی برتر خود کرده ایم . اگر در این مورد صمیمی و دقیق بوده است ، شاهد تغییرات مثبتی در زندگی خود خواهیم بود . ترسهای مان کمتر می شوند و همان طور که مفهوم واقعی تسلیم را می آموزیم ، ایمان در ما قوی تر می شود . ما دیگر با ترس ، خشم ، گناه ، افسوس به حال خود و یاس در جدال نخواهیم بود . متوجه می شویم که اگر بگذاریم ، همان نیرویی که ما را به این برنامه آورده است ، راهنمایی ما را هم چنان ادامه خواهد داد . به آهستگی ترس فلج کننده و نومیدی را از دست می دهیم . طریقه زندگی ما ، گواهی بر اثبات این قدم است .

ما از پاک زندگی کردن خود لذت می بریم و طالب ارمغان های دیگر انجمن NA هستیم . ما حالا دیگر می دانیم که در برنامه روحانی خود نمی توانیم متوقف شویم و خواهان تمام چیزهایی که می توانیم بدست آوریم هستیم .

ما اکنون آماده ایم که برای اولین بار خودمان را صادقانه ارزیابی کنیم . بنابراین ، کار خود را با قدم چهارم شروع می کنیم .

( بر گرفته شده از کتاب راهنمای کارکرد قدم و کتاب پایه معتادان گمنام ) که به زودی این کتاب در وب سایت پس کوچه گذاشته میشه .

 

* دانلود قسمت سوم بخش اول  فایل صوتی کلاس NA *

 

ما این فایل صوتی ها برای دوستانی که حوصله خواندن ندارند تهیه کرد ه ایم که با گوش دادن بتوانند 12 قدم را تکمیل کنند .

با تشکر از وب سایت استدیو صدا همراه  که لینک این کلاس قدم ها در احتیار شما کاربران عزیز قرار داده

* دانلود قسمت سوم بخش دوم  فایل صوتی کلاس NA *

همراه ما باشید با قدم چهارم کلاس معتادین گمنام NA

2 دیدگاه

  1. بسیار سپاس گذارم از اشتراک این فایل های مفید
    اگر هر جمله از این صفحات در زندگی افراد معتاد تاثیر هر چند اندک داشته باشد هزاران دریچه برکت و عشق و امید بر زندگیتان گشوده می شود ، برقرار باشید و پاک

    • به زودی 12 قدم داخل سایت پس کوچه گذاشته میشه . یه مقدار سرم شلوغه وقت نکردم مقاله ها ادیت کنم . ممنون که کامنت مثبت گذاشتین

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید