چند روش برای ترک قرص B2

هیچ چیز زندگی سالم نمیشه

0
14

این مطلب از سایت الو سلام مشاوره با ذکر منبع داخل سایت گذاشته شده

بهترین روش ترک قرص B2 یا بوپرنورفین

قرص بوپرنورفین از جمله داروهای مسکن است که عمدتا برای ترک مواد مخدر تجویز می شود. مصرف این قرص مانند متادون ممکن است باعث وابستگی شود و عوارض جسمانی و روانی مشابهی را به دنبال داشته باشد.  مصرف قرص بوپرنورفین اگر تحت نظر پزشک نباشد ممکن است در فرد وابستگی ایجاد کند و زندگی روزمره افراد را دچار اختلال نماید. برای این که در مورد قرص b2 و بهترین روش ترک قرص b2یا بوپرنورفین بیشتر بدانید، مقاله زیر را مطالعه نمایید:

موارد مصرف قرص بوپرنورفین

همان طور که گفته شد، این قرص برای ترک اعتیاد  به صورت سرپایی در مطب دکتر تجویز می شود و در صورت رعایت نکردن دستورات پزشک، ممکن است خود این قرص ایجاد وابستگی کند.

اعتیاد به قرص b2 مانند اعتیاد به متادون است و فرد همان علائم نئشگی و لذت ناشی از مصرف متادون را با اعتیاد به b2 تجربه می کند.

افراد با تصور این که قرص بوپرنورفین عوارض کمتری نسبت به دیگر مخدرها دارد، برای ترک مخدر های دیگر این قرص را جایگزین می کنند؛ با این که این طور نیست و عوارض این قرص دست کمی از دیگر مخدرها ندارد و حتی ممکن است فرد و خانواده ایشان را دچار مشکلات جدی تر و هزینه های بیشتری کند.

البته لازم به ذکر است مصرف این قرص فقط برای ترک اعتیاد نیست و مصارف درمانی دیگری مانند تسکین دردهای شدید، قبل از بیهوشی و کنترل و برگرداندن مهار تنفسی ناشی از فنتانیل در بیهوشی دارد.

درمان و ترک اعتیاد با قرص بوپرنورفین

برای ترک اعتیاد و جایگزینی این قرص با مخدری که مصرف می شده است، حتما باید به پزشک مراجعه کرده و تحت نظر پزشک، قرص بوپرنورفین را با مخدر مصرفی جایگزین کنید.

لازم به ذکر است علاوه بر مصرف این قرص فرد باید در جلسه های روان درمانی و مشاوره نیز شرکت کند تا هم از نظر روحی و هم جسمی برای ترک اعتیاد آماده شود.

در زمان ترک اعتیاد، حمایت و همدلی خانواده نیز کمک بسیاری به فرد می کند.

 

روش ترک قرص بوپرنورفین

همان طور که گفته شد بعضی از افراد برای ترک مخدر دیگری از b2 کمک میگیرند و در نتیجه استفاده نا صحیح از این قرص، به بوپرنورفین وابسته می شوند.

توصیه می شود برای ترک بوپرنورفین، خودسرانه عمل نکنید و به توصیه افراد عادی برای ترک بوپرنوفین اقدام نکنید.

بهتر است روش ترک قرص b2 را از پزشک متخصص بخواهید و هم از لحاظ روحی و هم جسمی خود را برای ترک این قرص آماده کنید.

با نظر پزشک خود این قرص را هم می توانید در منزل و هم در کلینیک های تخصصی ترک اعتیاد ترک کنید ( به شرایط فرد بستگی دارد).

ترک بوپرنورفین در کلینیک های تخصصی ترک اعتیاد به این صورت است که با توجه به میزان مصرف قرص، برای ترک اعتیاد فرد اقدام می کنند و به صورت ۲۴ ساعته میزان مصرف قرص و علائم ترک تحت کنترل پزشک قرار داد. کاهش تدریجی مصرف قرص، از جمله بهترین ترین روش ها برای ترک است.

اگر این قرص را به روشی اصولی ترک نکنید، ممکن است پیامدهای جبران ناپذیری داشته باشد به همین دلیل  می شود حتما تحت نظر پزشک برای ترک اقدام نمایید و روش ترک قرص بوپرنورفین به صورت اصولی را از پزشک خود بخواهید.

عوارض جانبی قرص بوپرنورفین

همچون دیگر مخدرها، مصرف این قرص باعث کندی نفس می شود. در صورتی که عملکردهای تنفسی به شدت کاهش پیدا کرد و نشانه های حساسیت دارویی از قبیل کهیر و ورم صورت، لب ها، زبان و گلو  دیده شد، هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کنید.

اگر نشانه های زیر را بعد از مصرف این قرص مشاهده کردید، حتما به پزشک مراجعه کنید:

تنفس آرام و سطحی

احساس سبکی در سر، ضعف و بیحالی

گیجی، افکار و رفتارهای غیر عادی

تهوع، درد معده، تب، کم شدن اشتها، ادار تیره رنگ یا به رنگ خاک رس،  زرد شدن پوست  و چشم ها

عوارض زیر، به صورت خفیف تر ظاهر می شوند اما احتمال بیشتری دارد افراد بعد از خوردن قرص b2 این عوارض را مشاهده کنند:

سر درد، تهوع، استفراغ، درد معده، یبوست

احساس گرما، احساس تنگی نفس

تعریق، ضعف و خستگی

کمردرد

اختلالات خواب

آب ریزش بینی

اضطراب و افسردگی

به جز موارد ذکر شده ممکن است بعد از مصرف این قرص دچار حالت های دیگری هم شوید. در صورت مشاهده هر گونه علائم غیر معمول حتما به پزشک مراجعه کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید